Dureadle Serge

Posted on Category:category Leave a comment

Zawsze kochałem szycie na maszynach do szycia bieżni. Maszyny elektryczne po prostu nie mają regulacji prędkości, mocy przy niskich prędkościach i wbudowany masaż stóp, który otrzymujesz podczas szycia maszyną do szycia bieżni. Z wyjątkiem moich maszyn do ściegów ciężarowych, prawie zawsze używam maszyn do szycia bieżni.

Myślałem, że będzie fajnie, że ma też Serger Durgle. Nie tylko więc mogłem go użyć, gdy władza była na zewnątrz, ale także mieć wolniejszą szybkość i lepszą regulację prędkości dla trudnych krzywych, których nigdy nie zdołam szyć się idealnie na szybkim sergelu elektrycznym. I wiesz, tylko dla zabawy. W dzisiejszych czasach wszyscy potrzebujemy więcej zabawy.

Spróbowałem usunięciu pasa samochodowego z mojego starego Sergenia, a ja prowadziłem pasek na koła ręcznego. Rodzaj pracował, ale pasek się wsunął, więc zrezygnowałem z tego pomysłu.

Byłem podekscytowany, gdy natknąłem się na baby Lock BL3-407 Vintage Three-Nicial Overlock Maszyna od 1970 roku. Posiada wymienną pokrywę pasa, która może zostać zdjęta, aby odsłonić rowek pasa na kółku ręcznym. Groove wystaje obok krawędzi korpusu maszyny, dzięki czemu można łatwo zasilać ją z pasem.

Zrobiłem drewnianą platformę, aby przejść przez dziurę w moim stole bieżni, usunięto gumowe stopy na sergeniu i przykręcił maszynę bezpośrednio na platformę ze śrubami z stóp. Wykonałem wystarczająco wysoki platformę, że mogłem użyć tego samego pasa, którego używam z moją maszyną do szycia bez wyjmowania lub regulacji pasa.

W przypadku, gdy zastanawiasz się nad czystym pasem, to rurki akwariowe. Znalazłem, że wolę to skórzane pasy. Jest grippy i tylko trochę rozciągliwy, co pozwala na użycie tego samego pasa z wieloma maszynami, które nie są dokładnie taką samą wysokość. Jest idealny dla mojego mutta (wielofunkcyjny Tople Top).

Dałem swojemu bieżnikowi Słgerowi dobry test, używając go, aby wykonać dwie pary dżinsów. Oprócz faktu, że nóż nie podnosi się bardzo wysoki i musiałem młotkować i przedstawiać zasiłek szwowy na masywnych skrzyżowaniu szwu i kieszonkowych obszarów bocznych szwów, działało świetnie. Wstępne przycinanie nie jest wielką sprawą, ponieważ wydaje mi się pamiętać, musiałem to zrobić z moimi innymi sergerami, także podczas szycia dżinsów z cięższych dżinsów.

Mogę regularnie korzystać z tej maszyny, a nie tylko, gdy moc jest na zewnątrz. To była piękna zabawa do bieżni.

To sprawia, że ​​ładne szwy:

Nie mogę znieść słabych plastikowych nowoczesnych maszyn do szycia, ale nigdy wcześniej nie chciałem rocznika serger, ponieważ nie mają pasz różnicowy. Podoba mi się, jak solidne i głównie metal ten w stylu vintage. Pomyślałem, że mógłbym użyć Vintage Baby Lock Serger tylko dla bykłych i opuścić moje nowoczesne Juki MO-654DE założyć z igami punktów kulkowych do dzianiny.

Niewielka strona Uwaga: Kiedy eksperymentowałem z użyciem Vintage Sergenia na dzianiny, stwierdziłem, że zmniejszając napięcie stopy w całym świetle, pozwól mi szyć nachylanie bez wyciągania tkaniny za dużo. Zdałem sobie sprawę, że ja (i podejrzewam, że także większość innych kanałów, ponieważ nie natknąłem się na tę radę w dowolnym miejscu) przerażającym różnicowym paszy na dzianiny.

Po wystrzeleniu kanału różnicowego ma wpływ na zwiększenie napięcia nitki igła, dzięki czemu szwy bardziej skłonne do złamania się po rozciąganiu szwu. Nie, co chcesz na rozciągliwych dzianinach! Zmniejsz to najpierw ciśnienie stopy na stopę, a następnie nie musisz wymyślić kanału różnicowego, co dało, co daje rozciągliwy, silniejszy szew.

Kiedy dostałem swój Vintage Serge, nie miał go podręcznika i nie mogłem znaleźć jednego online. Wykonał naprawdę wąski ścieg, którego nie byłem pewien, jak się dostosowałem, więc polowałem jeszcze trochę i ostatecznie znalazłem zeskanowaną kopię instrukcji BL3-407 (wyszukaj na tej stronie dla “Dropbox”, aby znaleźć link w dół komentarze).

Po przeczytaniu podręcznika zdałem sobie sprawę, że moja maszyna miała tylko walcowany płytkę gardła, a nie zwykły

Ponieważ, ponieważ wymiana płyt gardła nie są już sprzedawane, cóż, jedyną rzeczą do zrobienia było kupowanie kolejnego sergera. I stało się tam kolejny w serwisie eBay. . . Więc tak. Teraz mam dwie maszyny. W każdym razie zawsze dobrze jest mieć zapasową maszynę na części, prawda?

To walcowana płytka na maszynie po lewej stronie i regularna płyta gardła na maszynie po prawej:

Mówiąc o pracy na tej maszynie. Jest to naprawdę fajna linia w podręczniku: “Ta maszyna jest zasadniczo zaprojektowana tak, aby nie wymagać trudnych, profesjonalnych korekt”. Dość kontrast z nowoczesnymi maszynami, które próbują utrzymać cię z wnętrza i sprawić, że zabrałeś go do dealera na dowolną obsługę.

Z Vinound Sergerem, pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest otwarty i czysty i olej go. Aby dostać się do wnętrza tej maszyny, zdejmujesz dolną pokrywę i przednią pokrywę. Przednia pokrywa jest usuwana przez wyjmowanie pięciu śrub na rogach. Następnie trzeba obrócić koło ręczne w prawo, więc dźwignia podejmowania gwintu igła znajduje się we właściwym miejscu i dłożysz przednią pokrywę, aż się wychodzi.

Wyczyść wszystko z tym kłaczką i umieść kroplę olejuRE Dwa ruchome części dotykowe, olej filcu na górze, który łączy się z tymi dziwnymi knotami, które zwisają, i odkładają go razem. Nieźle. O tak. Z wyjątkiem tego, zanim to zrobisz, wyjmij igłę i odwróć górny nóż do cięcia, aby nie przypadkowo zniszczyć noży, jeśli dolny nóż zniknął z miejsca podczas czyszczenia lub regulacji. . . ahem. Cóż, przynajmniej moje noże wymagają wymiany i nadal możesz je kupić. Dowiedziałem się również, że nadal możesz kupić części zamienne, aby to niewielki plastikowy kawałek na stopie, ale super klej działa naprawdę dobrze na nim również (inna ofiara noża ślizgająca się z miejsca).

Więc oprócz mojego incydentu z nożami, czyszczeniem i olejowaniem nie było zbyt trudne, ale tutaj staje się trochę uciążliwe. Teraz wiem, dlaczego Sergery mają taką złą reputację, aby być skomplikowanym. Musiał zacząć od tych wczesnych maszyn.

Podręcznik mówi, że BL3-407 ma “regulowaną szerokość ściegu” i nie chciałem szwów o szerokości 3,5 mm. Instrukcja mówi, że 3,5 mm jest standardową szerokość. Tak, może na ubrania lalkowe.

Aby wyregulować szerokość ściegu, musisz odwrócić górny nóż z drogi, poluzuj dwie małe śruby ustalone, z których jeden jest trudny do dostania się, dostosuj pozycję dolnego noża, upewniając się, że jest to poziom z góry Z płyty gardła dokręć śruby ustalone naprawdę mocno, a następnie poluzuj śrubę na płycie gardła, aby dostosować szerokość palca ściegu. Musiałem bawić się kawałkiem szerokości palca ściegu, aby konsekwentnie formować szwy.

Regulacja szerokości ściegu nie jest czymś, co zamierzasz zrobić więcej niż raz, nie tylko dlatego, że jest niezręczny i czasochłonny, ale także dlatego, że chcesz uniknąć obracania tych śrub zbyt wiele razy. W końcu rozebrasz je, nawet przy odpowiednim rozmiarze Hollow Ground Screw Sterownik, ponieważ musisz bardzo szczery śruby, aby utrzymać nóż przed poślizgnięciem się z miejsca. To naprawdę sprawia, że ​​doceniam tę szerokość ściegu na moim nowoczesnym sergeniu.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Pinterest5.
Jeszcze

LinkedIn.
Reddit.

Kieszeń
Tumblr.

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Mój piosenkarka 411gfor w ciągu ostatnich kilku lat szukałem idealnej maszyny do szycia zygzakowego, który może być kodowany. Nie znalazłem tego, który spełnia wszystkie moje wymagania, ale znalazłem kilka, które zbliżyły się. Mój piosenkarka 328K jest metalem, co robi większość szwów, których potrzebuję, …
24 marca 2017 r. “Maszyny do szycia bieżni”

Recenzja: Janome 712T Treadle Sewing Machinethe Amazon Product Links w tym poście są linki partnerskie. Jeśli klikniesz te linki i kupisz coś, zdobędę małą prowizję. Szytam na maszynach do szycia bieżni większość mojego życia, a ja naprawdę nie lubię szyć na maszynach elektrycznych, więc kiedy pierwszy raz zobaczyłem …
24 lipca 2016 do maszyny do szycia Recenzje ”

Treadle-Izing Mój piosenkarka 328ki poszukuje rocznika wszechstronnej maszyny do szycia ZIG-ZIG-ZIG-ZIG, aby zachować w bazie bieżni, odkąd skonfrontowałem się z ograniczoną długością życia w piosenkarce 252. To wyszukiwanie poprowadziło mnie do piosenkarza 328K. Moje wymagania dla maszyny do szycia były: maszyna do szycia Singer Shank Shank, więc wszystko …
22 kwietnia 2015in “Maszyny do szycia bieżni”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *