Recenzja: Janome 712T Treadle Sewer Maker

Posted on Category:category Leave a comment

Linki produktów Amazonka w tym poście są linki partnerskie. Jeśli klikniesz te linki i kupisz coś, zdobędę małą prowizję.

Szytam na maszynach do szycia bieżni dużo mojego życia, a ja naprawdę nie cierpię przyjemności w szycie na maszynach elektrycznych, więc kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Janome 712T, który jest nowoczesną głową bieżni stworzoną dla amiszów i Inne kanały poza siatkami, byłem ciekawy. Ale obecnie sprzedaje się na 289 USD online, a to dużo pieniędzy na zapłacenie za producenta, którego nie mogłem spróbować. Kiedy widziałem ledwo używane przez jedną czwartą tej ceny, nie mogłem się oprzeć go.

Kiedy badałem tego producenta i czytałem recenzje, zaobserwowałem wiele preputów polecających tę maszynę. Zanim dostanę dalsze, na wypadek, gdybyś był preppertem i nie czytaj do końca tej recenzji, nie marnuj pieniędzy na tej maszynie. Prawdopodobnie nie jest to, czego potrzebujesz. dużo więcej na tym na końcu recenzji.

Zacznijmy od tego, co lubię w tej maszynie, biorąc pod uwagę, że lista rzeczy, których nie lubię, jest naprawdę długi.

Podręcznik jest całkiem dobry i został napisany lub przynajmniej edytowany przez kogoś, kto rzeczywiście mówi po angielsku. Jeśli chcesz spojrzeć na podręcznik na wiele informacji na temat funkcji, możesz pobrać kopię PDF z witryny Janome’s.

Janome 712T robi wielkie szwy i ma szanowany wybór wzorów ściegów użytkowych. Jedynymi szwami, których kiedykolwiek używam, są prostym ściegiem, zygzakowatym, ściegiem Tricot (3-stopniowe zygzakowe), ślepy brzeg i stretch rąbek. Naprawdę lubię ścieg piórowy, ale nie jestem pewien, gdzie go użyję. Oto próbnik szwów, które może zrobić. Górna krawędź została zakończona dużym ściegiem zygzakowatym i stopą pochmurną. Myślę, że kończy krawędź lepiej niż ściągacz używany na dolnej krawędzi. Szerokość ściegu na dziale pojemnikach wydaje się nieco wąska i nie jest regulowana – ściegi mogą nie posiadać dobrze w grubo tkanej tkaninie.

Sampler ściegu – idealna strona

Sampler ściegu – zła strona

W porównaniu z Vintage Maszyny Zyg-Zag, Janome 712T robi naprawdę dobrze szycie tkaniny dzianiny. Jeśli używasz idealnego rodzaju igły, szyje się na dowolnej tkaninie bez pominięcia ściegów. Nie jest wyjątkowo wybredny na temat typu igiełki lub typu nici dla wielu tkanin. Możliwość szycia dobrze na dzianiny i elastyczna jest prawdopodobnie jedyną rzeczą, która sprawia, że ​​ten producent warto utrzymać dla mnie. Wszystkie moje maszyny vintage mają tendencję do pomijania szwów na dzianinach i elastyczne.

Podnośnik stóp o wysokim poziomie jest miły. Jeśli pchniesz na podnośniku nożnika, podniesie dodatkowe wysoko, aby pomóc Ci umieścić stopę. Podnosi wyżej niż ktokolwiek z moich innych maszyn i jest naprawdę pomocny, gdy pozycjonujesz stopę na brzegunę.

Wykonuje szpulki klasy 15, które są powszechne i łatwe do znalezienia.

Podoba mi się jasna okładka szpulki i jasne szpulki, dzięki czemu możesz łatwo zobaczyć, ile nić miałeś. Podoba mi się też, że istnieje diagram pokazujący właściwy kierunek wątku szpulki, biorąc pod uwagę, że używam kilku maszyn do szycia, a wszystkie nici trochę inaczej.

Można otworzyć producent za pomocą śrubokręta Głowiu Phillipsa i oleju, więc nie musisz go obsługiwać do serwisowania rutynowej konserwacji. Podręcznik mówi, że musi być one olejowany dwa lub trzy razy w roku, jeśli jest używany stale, ale pamiętaj, że twoja rocznika bieżnia baza musi być olejowana z olejkiem do szycia po każdym 8 godzinach użytkowania.

Instrukcja nie wspomina o podwójnych igieł, ale można użyć do 4 mm dużych igieł podwójnych z tym urządzeniem. Aby nawrócić maszynę, umieść szpulkę na szczycie szpuli nici lub użyj dwóch szpulek, jeśli szpula jest zbyt wysoka. Aby zatrzymać tangles gwint, umieść górną szpulkę, więc jest rozwijanie w przeciwnym kierunku z szpuli lub dolnej szpulki. Przytrzymaj końce gwintów i wątek Twórcy, jak gdyby to był pojedynczy wątek, z wyjątkiem ostatniej prowadnicy wątku przed igłą. Nici, który przechodzi przez lewą igłę, musi przejść przez ostatni przewodnik gwintu, ale pomiń ostatni przewodnik wątku do wątku, który przechodzi przez idealną igłę.

Oto kilka widoki na wnętrza.

Janome 712T ma kilka wspaniałych funkcji, ale jego głównym minusem jest to naprawdę trudne do napięcia. Nie sądzę, by Janome poszedł do specjalnego wysiłku, aby zaprojektować tutaj producent nisko ciernictwa – zgaduję, że po prostu zmodyfikowali projekt dla producenta elektrycznego, aby mieć inny pokrętło, więc można go użyć na podstawie bieżni. Istnieje wiele roczników maszyn zygzakowatych, które można umieścić idealnie w bazie bieżni, a żaden z nich nie próbowałem mieć gdzieś w pobliżu tak dużo tarcia w swoich wewnętrznych działaniach jak 712t.

Po raz pierwszy próbowałem umieścić mojego Janome 712T na bazie bieżni PFAFF z dużą 14-calową średnicą napędu. To było tak trudne do napięcia, prawie nie mogłem trzymać swojego producenta. Musiałem pochylić się do przodu i naprawdę pchnąć pedał. Po kilku minutach płonęły moje nogi. Potrzebowałem bazy bieżni z mniejszym kołem dla thjest maszyna. W celach informacyjnych wcześniej miałem moją piosenkarkę 328K na bazie PFAFF, a ja mogłem szyć przez cały dzień bez zmęczenia.

Mniejsze koła napędowe pedałowania ułatwiają pedałowanie, ale handlowy wyłączony jest wolniejszy szycie. Mam kilka baz do bieżni piosenkarskich z kołami napędowymi o średnicy 12 cali, ale jestem zachwycony maszynami, które w nich skonfigurowałem i nie chciałem modyfikować szafek, aby pasowały do ​​tej maszyny. Aby dopasować 712t, aby zmieścić się w normalnej szafce bieżni piosenkarki, musisz usunąć metalowy kawałek, który pasek przechodzi przez idealną stronę otworu w górze szafy. Jest to zazwyczaj przymocowane do dużej wiosny, która pomaga z podniesieniem i obniżeniem maszyny. Inni recenzenci zwrócili również, aby przeciąć lub piaskować szafy do bieżni, aby uzyskać Janome, aby się dopasować.

Oto jak skończyło się zdobyć Janome na bazie bieżni, która działa lepiej dzięki tej maszynie. Użyłem bazy Elgin Treadle (sprzedaż garażu 25 USD) ze stołem z szafy wokalistą elektryczną szafkę do szycia. Koło napędu Elgin jest po prostu nieco mniejsze niż normalne koło napędowe piosenkarza, co sprawia, że ​​pedałowanie jest trochę łatwiejszy (ale wciąż nie jest to, co nazwałbym łatwo – zamierzasz dostać ćwiczenia za pomocą tego producenta, bez względu na to, jaką bazę na bieżni na). Top Top jest taki, który pasuje do dłuższej maszyny do piosenkaków, takich jak dotyk i szyć, 328, 401, 500 itp.

Oto wymiary otworu w blatie tabeli:

Chciałem, żeby producent szycia mógł być złożony i zrobił, że potrzebujesz około 7,5 cala prześwitu między spodem stołu i wszelkich przeszkód na jaławach bieżni. Elgin Bases Bases (takie same jak “darmowe” bazy marki) mają koło i szarpanie krzyżowe całkiem wysokie, więc móc obniżyć ekspres do szycia, musiałem wzbudzić tabelę około 2,5 cala. W moim normalnym stylu stolarki przykrywającej, spkrzyżowałem trochę złomu do ramy i przykręciłem go na górną część bazy bieżni, aby podnieść tabelę. Mam tylko 5’2 “, więc ze stołem podniesionym muszę siedzieć na wysokim stolecu, aby umieścić stół na wysokości łokcia, ale myślę, że siedzenie wyższe daje mi dużo więcej dźwigni, aby w każdym razie pchnąć pedał, Więc jestem z tym w porządku.

Jeśli zabytkowe szafy do bieżni lub brukowane Frankenteradles nie są twoim stylem, możesz uzyskać wspaniałe amish robione szafki, aby pasowały do ​​Twojego 712t (lub jakiegokolwiek innego producenta do szycia, które pasowałoby do piosenkującego stole do bieżni). Nie miałbym nic przeciwko temu, ale na pewno dużo kosztują. Zgaduję, że są jednak warte, jeśli masz pieniądze, biorąc pod uwagę, że wyglądają dobrze zbudowane wystarczająco do ostatnich pokoleń. Lub jeśli masz umiejętności i narzędzia, możesz dokonać własnego stołu. Wystarczy solidny kawałek drewna z otworami, aby pasował do ekspresu do szycia i pasa.

Oto niektóre z rzeczy, których nie lubię w tej maszynie do szycia:

Wymaga dużej ilości wysiłku na pedał. Czy wspomniałem o tym?

To nie jest ciężka maszyna do szycia. Twoje nogi dostarczą dużo więcej mocy niż normalny silnik do szycia (przynajmniej przy niskich prędkościach), ale nie sądzę, że ten producent musi być używany do szycia dżinsów. Okazjonalne dżinsy hem mogą być OK, ale upewnij się, że młotek płaszcza przed uszycie i uszyłeś powoli. Z moimi maszynami vintage mogę szyć szybko, aby uzyskać wystarczającą moc, by szyć szew w dżinsach, ale będę poważnie pragnął złamać Janome 712T. Tylko dlatego, że można szyć na grubą tkaninę z tym producentem, nie wskazuje, że powinieneś. W środku jest wiele z tworzyw sztucznych. Będziesz potrzebował all-metalowego producenta rocznika lub producenta przemysłowego, jeśli planujesz regularnie szydzić ciężkie tkaniny.

Jak wiele maszyn do szycia średniej klasy wykonane w tych dniach, to “jednorazowy”. Używasz go, aż coś poważnych przerw, w którym to momencie jest to bardziej przystępne, aby uzyskać nowego producenta niż naprawić. Na przykład spójrz na pasek rozrządu widziany z spodu maszyny do szycia. Nie jestem ekspertem naprawczem do szycia, ale wygląda na to, że musiałbyś zdemontować połowę producenta do szycia, aby to zastąpić.

Nie jest dobre do szycia szwów 1/4 cala. Janome robi stóp 1/4 “z przewodnikiem na krawędzi, ale z igłą w pozycji środkowej, 1/4” do ideału jest idealna w środku odcinka psa Pet Feed, która może schodzić krawędź tkaniny . Dowiedziałem się, że możesz umieścić igłę w lewej pozycji i dostosować stóp ślepej stitch (która jest wyposażona w maszynę), aby uzyskać przewodnik o krawędzi 1/4 “. Pracuje jednak tylko do szycia prostych krawędzi. Nie poleciłbym tego producenta potworów. Poza tym, kiedy pijasz, prawdopodobnie będziesz szyć przez długi okres czasu, a szybko się zmęczysz, ponieważ ten producent do szycia wymaga dużo wysiłku na drapie (myślę, że wskazałem to.). Vintage prosty ekspres do stitch jest prawdopodobnie najlepszą opcją do składania kołdrów i wymaga prawie żadnego wysiłku na drapie. Jeśli chcesz mieć szwy Zyg-Zag dla aplikacji, istnieją w stylu vintage zygzakujące maszyny, które można napisać (więcej na tym później).Nie wymaga standardowych stóp zatrzaskowych lub krótkich stóp trzonów. Musisz zdobyć stóp Janome. Standardowe stopy przystawki przyłączą się do maszyny, ale igła jest trochę do ideału środka nożnej stopy, więc igła nie określa ideału standardowej stopy. Możesz to zobaczyć z moją ulubioną stóp ćwierć cali. Igła uderza w stopę, a nie przejść przez otwór.

Stopa na zamek, która pochodzi z producentem jest po prostu głupi. Snap-on Sipper Stopy nie są ogólnie dobre, ale ten jest szczególnie zły. Biorąc pod uwagę, że igła jest trochę do ideału środka stopy, naprawdę nie można szyć blisko zębów zamek błyskawicznych. Polecam uzyskanie regulowanej niskiej stóp zamek błyskawiczny. Ponieważ stopa jest regulowana, igła jest trochę poza centrum nie ma znaczenia. Wystarczy usunąć adapter nożny przystawkę i wkręć stopę na zamek błyskawiczny.

Ciśnienie stopy wcisku nie jest regulowane.

Nigdzie nie ma dołączenia korby ręcznej lub silnika. Ten producent może być używany tylko z podstawą bieżni.

Istnieje ustawienie o nazwie “Auto” na tarczy napinającej. To jest mylące. Jest to tylko domyślne napięcie, które działa dużo czasu na dużo wątku. Twórca nie jest magicznie dostosowywania naprężenia dla Ciebie. Dostosuj napięcie w razie potrzeby. Na przykład, można ustawić napięcie do 2 lub 3 dla sinacji ekspresowej i 5 lub 6 przy użyciu grubego wątku topstitching.

Oto kilka wskazówek dotyczących dołączenia pasa do bieżni i rozpoczęcia bieżni. Korzystaj z 3/16 “skórzany pasek do bieżni lub jeśli chcesz użyć szybkozłącze stertowania uretanowe 3/16”. Jeśli używasz pasa skórzanego, przedłużyć jego życie, wyślizgując go z koła napędowego między użyciem. Biorąc pod uwagę, że ten twórca zajmuje dużo siły do ​​napięcia, musiałem dostosować mój skórzany pas, by był dość mocno i pocierać go z kalafonią, aby utrzymać go przed poślizgnięciem. Również, zamiast łączyć moje pasy skórzane z zszywką, którą przychodzi, lubię szyć je razem z ciężkim niciami przez te same otwory, których używasz zszywki. Po kilkakrotnym przechodzeniu przez dziury, wiążę z wątków Wymienie sprawdzane na węzła.

Jeśli jesteś nowy w Księżycu, główną rzeczą, którą musisz zrobić, jest rozwijać rutynę zawsze używając ręki, aby uzyskać koło dłoni w idealnym kierunku, gdy zaczynasz szyć. Szczyt kółki rąk porusza się do Ciebie na tym producencie (kilka maszyn vintage włącza odwrotny sposób).

Dużo odniesień na temat napędu do napędu do napędu do szycia, nie wspominaj o tym, ale jest znacznie łatwiejszy do obsługi pedału nożnego jedną stopą na tylnej krawędzi pedału i drugiej stopy na przedniej krawędzi pedału. Nie ma znaczenia, która stopa jest z przodu. Eksperymentuj i znajdź pozycję stopy, która działa najlepiej dla Ciebie. Janome 712T wymaga tak wielu siły do ​​pedału napędowego (wiem, że prawdopodobnie wskazywałem, że kilka razy), że odpowiednia pozycja stóp naprawdę ma znaczenie. Znalazłem też znacznie łatwiejszy do napisania tego producenta podczas noszenia butów, chociaż zwykle szyj boso lub w skarpetach na moich innych maszynach kolejowych.

Moje zalecenia dotyczące wypaków:

To naprawdę mnie niepokoi, kiedy widziałem, że ten producenta jest sprzedawany do przetrwania i preputów. Wiem, dlaczego ten producent jest zalecany – linki partnerskie. To nie tak, że możesz połączyć się z rocznika producentem na Amazon, prawda?

Ponieważ szycie nie jest już często nauczonym umiejętnościami, wielu ludzi wydaje się być całkowicie nieświadomych maszyn do szycia w dzisiejszych czasach, a ja czytam wiele rzeczy na forach, które naprawdę sprawiły, że falch – ślepy prowadzący niewidomy w całkowicie niewłaściwy kierunek . Jeśli chcesz zobaczyć dowód tego, jak nieświadomy ogólna populacja dotyczy maszyn do szycia, po prostu spójrz na reklamy do szycia na Craigslist. Założę się, że znajdziesz kilka reklam, w których sprzedawca pokazuje tylko zdjęcia z tyłu maszyny. Często istnieje pół tuzina zdjęć, a nie jeden jeden z przodu maszyny. Czy możesz sobie wyobrazić, próbując sprzedać samochód i publikować tylko zdjęcie tylnego końca?

Jeśli chcesz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *