Recenzja: Janome 712T Maszyna do szycia bieżni

Posted on Categories:Uncategorized Leave a comment

Linki produktów Amazon w tym poście są linki partnerskie. Jeśli klikniesz te linki i kupisz coś, zdobędę małą prowizję.

Szytam na maszynach do szycia bieżni większość mojego życia, a ja naprawdę nie lubię szyć na maszynach elektrycznych, więc kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Janome 712T, który jest nowoczesną głową na bieżni zaprojektowanej dla amiszów i innych off-siatki Kanały, byłem ciekawy. Ale obecnie sprzedaje się przez 289 USD online, a to dużo pieniędzy na zapłatę za maszynę, której nie mogłem spróbować. Kiedy widziałem ledwo używane przez jedną czwartą tej ceny, nie mogłem oprzeć się kupować go.

Gdy bawiałem tę maszynę i czytałem opinie, zauważyłem wiele preputów polecających tę maszynę. Zanim dostanę dalsze, na wypadek, gdybyś był preppertem i nie czytaj do końca tej recenzji, nie marnuj pieniędzy na tej maszynie. Prawdopodobnie nie jest to, czego potrzebujesz. Więcej na ten temat na końcu recenzji.

Zacznijmy od tego, co lubię w tym urządzeniu, ponieważ lista rzeczy, których nie lubię, jest naprawdę długi.

Podręcznik jest całkiem dobry i został napisany lub przynajmniej edytowany przez kogoś, kto rzeczywiście mówi po angielsku. Jeśli chcesz spojrzeć na podręcznik, aby uzyskać więcej informacji na temat funkcji, możesz pobrać kopię PDF z witryny Janome’s.

Janome 712t robi ładne szwy i ma przyzwoity wybór wzorów ściegów użytkowych. Jedynymi szwami, których kiedykolwiek używam, są prostym ściegiem, zygzakowatym, ściegiem Tricot (3-stopniowe zygzakowe), ślepy brzeg i stretch rąbek. Naprawdę lubię ścieg piórowy, ale nie jestem pewien, gdzie go użyję. Oto próbnik szwów, które może zrobić. Górna krawędź została wykończona szerokim ściegiem zygzakowatym i zachmurzoną stopą. Myślę, że kończy krawędź lepiej niż ściągacz używany na dolnej krawędzi. Szerokość ściegu na dziale pojemnikach wydaje się nieco wąska i nie jest regulowana – ściegi mogą nie posiadać dobrze w grubo tkanej tkaninie.

Sampler ściegu – prawa strona

Sampler ściegu – zła strona

W porównaniu z Vintage Maszyny Zyg-Zag, Janome 712T robi naprawdę dobrze szycie tkaniny dzianiny. Jeśli używasz odpowiedniego rodzaju igły, szyje się na dowolnej tkaninie bez pominięcia ściegów. Nie jest strasznie wybredny na temat typu igieł i typu nici dla większości tkanin. Możliwość szycia dobrze na dzianiny i elastyczne jest prawdopodobnie jedyną rzeczą, która sprawia, że ​​ta maszyna jest warta utrzymania dla mnie. Wszystkie moje maszyny vintage mają tendencję do pomijania szwów na dzianinach i elastyczne.

Podnośnik stóp o wysokim poziomie jest miły. Jeśli pchniesz na podnośniku nożnika, podniesie dodatkowe wysoko, aby pomóc Ci umieścić stopę. Podnosi ona wyższa niż każda z moich innych maszyn i jest naprawdę cenna, gdy pozycjonujesz stóp buteł.

Wykonuje szpulki klasy 15, które są powszechne i łatwe do znalezienia.

Podoba mi się jasna okładka szpulki i jasne szpulki, dzięki czemu możesz łatwo zobaczyć, ile nić miałeś. Podoba mi się również, że istnieje diagram pokazujący właściwy kierunek wątku szpulki, ponieważ używam kilku maszyn do szycia, a wszystkie nici trochę inaczej.

Możesz otworzyć maszynę za pomocą śrubokręta głowicy Phillips i oleju, dzięki czemu nie musisz ich obsługiwać do serwisowania rutynowej konserwacji. Instrukcja mówi, że musi być olejowany dwa lub trzy razy w roku, jeśli jest używany stale, ale pamiętaj, że twoja rocznika baza bieżni musi być olejowana z maszyną do szycia po co 8 godzin użytkowania.

Instrukcja nie wspomina o podwójnych igieł, ale można użyć do 4 mm szerokich igieł twin z tym urządzeniem. Aby nawrócić maszynę, umieść szpulkę na szczycie szpuli nici lub użyj dwóch szpulek, jeśli szpula jest zbyt wysoka. Aby zapobiec splątaniu gwintów, położyć górną szpulkę, dzięki czemu jest rozwijanie w przeciwnym kierunku z szpuli lub dolnej szpulki. Przytrzymaj końce gwintów i gwintuj maszynę, jak gdyby to był pojedynczy wątek, z wyjątkiem bardzo ostatniego prowadnicy wątku przed igłą. Nici, który przechodzi przez lewą igłę, powinien przejść przez ostatni przewodnik wątków, ale pomiń ostatni przewodnik wątku dla wątku, który przechodzi przez prawą igłę.

Oto kilka widoki na wnętrza.

Janome 712t ma kilka miłych funkcji, ale jego główną wadą jest to naprawdę trudne do napięcia. Nie sądzę, by Janome poszedł do specjalnego wysiłku, aby zaprojektować tutaj maszynę nisko cierną – zgaduję, że właśnie zmodyfikowała projekt dla maszyny elektrycznej, aby mieć inny koło zamachowe, aby mogło być używane na podstawie bieżni. Istnieje wiele roczników maszyn zygzakowatych, które można umieścić w prawo do bazy bieżni, a żaden z nich nie próbowałem mieć w pobliżu jak najwięcej tarcia w swoich wewnętrznych dziedzinach jako 712t.

Po raz pierwszy próbowałem umieścić mojego Janome 712T na bazie bieżni PFAFF z dużą 14-calową średnicą napędu. To było tak trudne do napięcia, prawie nie mogłem utrzymać maszyny. Musiałem pochylić się do przodu i naprawdę pchnąć pedał. Po kilku minutach płonęły moje nogi. Potrzebowałem bazy bieżni z mniejszym kołem dla tej maszyny. W celach informacyjnych Previously miał mój wokalista 328 K na bazie pedał Pfaff, i mogę szyć na niej cały dzień bez zmęczenia.

Mniejsze treadle koła napędowe sprawiają pedałowania łatwiejsze, ale kompromis jest wolniejszy szycia. Mam kilka Singera baz pedał z 12 calowymi kołami napędowymi średnica, ale jestem zadowolony z maszynami mam utworzonych w nich i nie chcę, aby zmodyfikować szafki, aby dopasować tę maszynę. Aby uzyskać 712T aby zmieścić się w typowej szafie piosenkarka pedał, trzeba usunąć kawałek metalu, który przechodzi przez pas po prawej stronie otworu w szafce górnej. Zazwyczaj jest on związany w dużej sprężyny, która pomaga przy podnoszeniu i opuszczaniu maszyny. inni recenzenci również wspomnieć konieczności cięcia lub piasku ich treadle szafy trochę, aby uzyskać Janome do pasowania.

Oto jak skończyło się coraz Janome na pedał bazy, który pracował lepiej z tym urządzeniem. Kiedyś pedał bazy Elgin (A $ 25 garaż Sprzedaż znaleźć) z blatem ze piosenkarza szafki elektryczne szycia maszynowego. Koło napędowe Elgin jest tylko nieznacznie mniejszy niż typowy kołem napędowym piosenkarka, która sprawia, że ​​pedałowanie nieco łatwiej (ale nadal nie nazwałbym proste – masz zamiar poćwiczyć korzystania z urządzenia bez względu na to, co pedał bazowej można umieścić go na ). Blat który pasuje już podstawy maszyny Singer, takie jak A Touch i szyć, 328, 401, 500, etc.

Oto wymiary otworu w blacie stołu:

Chciałem maszyna do szycia, aby móc złożyć, a do tego trzeba około 7,5 cali prześwit między spodem stołu i wszelkich przeszkód na pedał żelazka. Podstawy treadle Elgin (tak samo jak „Wolna” baz marki) mają przekrój koła oraz klamra do góry dość wysokie, tak, aby móc opuścić maszynę do szycia musiałem podnieść w górę tabeli o 2,5 cala. W moim stylu typowym przypadkowa drzewnego, ja przyśrubowywane jakieś drewno złom w ramę i przykręcić ją na górnej części podstawy pedał do podnoszenia w górę tabeli. Jestem tylko 5’2 “, więc z tabelą wzbudził muszę siedzieć na wysokim stołku, aby umieścić tabelę na wysokości łokcia, ale myślę, że siedzi się wyżej daje mi więcej dźwigni naciskać na pedał tak, więc „m ok z nim.

Jeśli antyczne szafy treadle lub brukowanych frankentreadles razem jak kopalnia nie twój styl, można kupić jakieś fajne Amish wykonane szafki do pasowały do ​​712T (lub dowolną inną maszynę do szycia, które mieszczą się w tabeli pedał Singer). Nie miałbym nic o jednym, ale na pewno sporo kosztować. Zgaduję, że to warto, chociaż, jeśli masz pieniądze, ponieważ wyglądają dobrze zbudowany wystarczy ostatnich pokoleń. Lub jeśli masz umiejętności i narzędzi, można tworzyć własne blat. po prostu solidny kawałek drewna z otworami, aby dopasować maszynę do szycia i pas będzie działać.

Oto niektóre z rzeczy, nie lubię o tym maszyny do szycia:

To wymaga wiele wysiłku, aby pedału. Należy wspomnieć, że?

Nie jest to maszyna do szycia ciężkich. Twoje nogi będą dostarczać więcej energii niż typowy silnik maszyny do szycia robi (przynajmniej na niskich obrotach), ale nie sądzę, to urządzenie powinno być używane do szycia dżinsy, na przykład. Sporadyczne dżinsy może hem być OK, ale upewnij się, że młotek płaski szew przed uszyć ją i szyć powoli. Z moich starych maszyn, mogę szyć szybko, aby uzyskać wystarczającą moc, aby uszyć ponad szew w dżinsy Hem, ale będę poważnie zaniepokojeni zerwania Janome 712T robić. tylko dlatego, że można uszyć na grubej tkaniny z tego urządzenia nie oznacza, że ​​powinniśmy. Istnieje wiele elementów z tworzyw sztucznych wewnątrz. Musisz all-metal rocznika maszyny lub urządzenia przemysłowego, jeśli planujesz regularnie szyć ciężkich tkanin.

Jak najbardziej low-end do maszyn do szycia średniej wielkości wykonane w tych dniach, to „jednorazowe”. Go używać aż coś większych przerw, w którym momencie to taniej jest kupić nową maszynę niż mieć to naprawione. Na przykład, spójrz na pasek rozrządu widziany od spodu maszyny do szycia. Nie jestem ekspertem od naprawy maszyn do szycia, ale wygląda na to, że trzeba demontować pół maszynę, aby zastąpić to.

To nie jest dobry do szycia szwów 1/4 cala. Janome robi 1/4 “stopę z przewodnikiem na krawędzi, ale z igłą w pozycji środkowej, 1/4” po prawej stronie znajduje się w samym środku sekcji ząbków, co może strzępi krawędź tkaniny. Zrobiłem dowiedzieć się, że można umieścić igłę w lewym położeniu i ustawić stopkę do ściegu (która pochodzi z maszyny), aby dostać przewodnika 1/4 “krawędzi. To będzie działać tylko do szycia prostych krawędzi, choć. Nie polecam tej maszyny do Quilters. Poza tym, podczas pikowania, prawdopodobnie będzie szycie na długie okresy czasu, a szybko znudzi, bo to maszyna do szycia wymaga dużo wysiłku, aby pedału (myślę wspomnieć, że…). A vintage prosto ściegu jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem do zszywania kołdry i wymaga prawie żadnego wysiłku do pedału. Jeśli chcesz mieć zygzakowate szwy dla aplikacja, istnieją zabytkowe zygzakowata maszyny, które można pedał (więcej o tym później).

To nie trwa konwencjonalne Snap-on stopek lubkrótka cholewka stóp. Musisz kupić Janome stóp. konwencjonalny zatrzaskowy stopy będą dołączać do maszyny, ale igła jest trochę na prawo od środka stopki, tak aby igła nie będą wyrównane w prawo z konwencjonalnym stopy. Widać to z moim ulubionym ćwierć cala stopy. Igła uderza nogą zamiast przechodzenia przez otwór.

Stopa zamek błyskawiczny, który pochodzi z maszyny jest po prostu głupie. Snap-on zamek nogi nie są dobre w ogóle, ale ten jest szczególnie źle. ponieważ igła jest trochę na prawo od środka stopy, naprawdę nie można szyć blisko zębów zamka błyskawicznego. Polecam coraz regulowany niskiej cholewka zamek stopę. ponieważ stopa jest regulowany, igła jest trochę poza centrum nie ma znaczenia. po prostu usuń przystawkę na adapterze stóp i przykręcić zamek pieszo.

Nacisk stopki nie jest regulowany.

Nie ma nigdzie dołączyć korby lub silnika. Maszyna ta może być używana tylko z podstawką pedał.

jest ustawienie o nazwie „Auto” na tarczy napięcia. To jest mylące. To jest po prostu domyślne napięcie, które działa przez większość czasu dla większości wątku. Urządzenie nie jest magicznie regulację napięcia dla Ciebie. wyregulować napięcie w miarę potrzeb. Na przykład, może być ustawiona na napięcie 2 lub 3 dla maszyny polewanie i 5 lub 6, przy użyciu grube nici przeszycia.

Oto kilka wskazówek dotyczących dołączania pedał pas i wprowadzenie treadling. użyć “pedał skórzany pas, lub jeśli wolisz, możesz użyć 3/16” 3/16 szybko połączyć kanałowych uretanowy napędowe i dopasowanie złączy. Jeśli używasz skórzany pas, przedłużyć jego żywotność, wsuwając go kołem napędowym między zastosowań. ponieważ ta maszyna ma dużo siły do ​​pedału, musiałem dostosować mój skórzany pas być dość napięty i pocierać ją z kalafonii, aby utrzymać go z poślizgu. Ponadto, zamiast łączyć moje skórzane pasy z odcinkowych chodzi o wolę szyć je razem z ciężkim wątku przez te same otwory należy użyć zszywki w. Po przejściu przez otwory kilkakrotnie, ja krawat wątki i umieścić check strzępi się na supeł.

Jeśli jesteś nowy treadling, główną rzeczą, którą musisz zrobić, to rozwijać zwyczaj zawsze przy użyciu dłoni, aby uzyskać pokrętła idą w dobrym kierunku, przy każdym uruchomieniu szycie. W górnej części kół porusza ręką do siebie na tej maszynie (kilka zabytkowych maszyn obrócić sposób odwrotny).

Wiele odniesień na temat pedał maszyny do szycia nie wspomnieć o tym, ale to sposób łatwiej obsługiwać pedał jedną nogą na krawędzi tylnej pedałem i drugą nogę na przedniej krawędzi pedału. To nie ma znaczenia, która noga jest z przodu. Eksperymentować i znaleźć pozycję stóp, który działa najlepiej dla Ciebie. Janome 712T wymaga tyle siły do ​​pedału (wiem, że prawdopodobnie wspomnieć, że kilka razy), że właściwa pozycja stóp naprawdę liczy. Znalazłem też łatwiej pedał tej maszyny podczas noszenia butów, chociaż zwykle szyte boso lub w skarpetkach na moich innych maszyn pedał.

Moja rada dla preppers:

To naprawdę przeszkadza mi, kiedy zobaczyłem to urządzenie jest wprowadzane do obrotu survivalists i preppers. Wiem, dlaczego ta maszyna jest zalecany – linki partnerskie. To nie jest jak można połączyć do rocznika maszyny na Amazon, prawda?

Od szycie nie jest już powszechnie nauczane umiejętności, większość ludzi wydaje się być kompletnie pojęcia o maszynach do szycia w tych dniach, i czytałem wiele rzeczy na forach, że naprawdę mnie lizać – niewidomych prowadzące niewidomych w zupełnie niewłaściwym kierunku. Jeśli chcesz zobaczyć dowód pojęcia jak w populacji ogólnej wynosi około maszyn do szycia, po prostu idź spojrzeć na reklamy maszyna do szycia na Craigslist. Założę się, można znaleźć kilka reklam w którym sprzedawca pokazuje tylko zdjęcia z tyłu maszyny. czasami są pół tuzina zdjęć, a nie jeden z nich jest z przodu maszyny. Można myśleć próbuje sprzedać samochód i tylko zamieszczając obraz końcu z powrotem?

Jeśli chcesz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *