Droga moda powinna pracy

Posted on Categories:Uncategorized Leave a comment

Opóźnienia w miejscu i brak obrazu dzisiaj, przede wszystkim dlatego, że mój Google-fu nie jest wystarczająca, aby znaleźć mi zdjęcie robota na sobie sukienkę (to później stało się jasne, a pierwszą osobą, aby wysłać mi jeden nie z Jetsonowie dostanie strój dziennie łup), a po drugie dlatego, że jestem nieco zmęczony. Poszedłem (jak moje przyzwyczajenie, gdy jestem w Nowym Jorku w środę) jazdy na rolkach w Roxy ostatniej nocy i kiedy skręcić bas do „defibrylacji” Znalazłem się w stanie zatrzymać na łyżwach i pozostawić w rozsądnej godzinę. (The Roxy dostaje biodro! Jestem opór chęć skarżą się głośno o tym, jak byłem tam na zawsze-I nawet moje własne łyżwy, które trzymam w Nowym Jorku, i jak biodrówki i noobs są niszcząc go. Powodują „nie jesteśmy! To było rzeczywiście dobrze, raz dostałem przez linię przy drzwiach. kilka znacznie więcej wypadków i kolizji niż zwykle, ale nikt nie wziął mnie na zewnątrz, dzięki czemu jest w porządku).

Tak czy inaczej. Dlaczego miałem zamiar umieścić obraz robota na sobie sukienkę? bo chcę rozmawiać o przyszłości Fashion. Były też inne wiadomości w Odliczanie do Fashion Week, że rozmowa o disintermediation (czyli wycinanie pośrednika), zapotrzebowanie na pokazach mody wirtualnych, szybsze cykle mody i większy feedback konsumenta – i myślę, że wszystkie te rzeczy są nieuniknione.

W rzeczywistości, w moim świecie marzeń o przyszłości, nie jestem nadzieją, dla turystyki kosmicznej, pigułki żywności i osobistych odrzutowych (okay, ja wciąż przekraczania palce na odrzutowych). Jestem wstrząśnięty o nieograniczonej personalizacji, mądry (lub nawet nano) produkcji i efektywnych rynkach. Jeśli chcę coś (powiedzmy, parę okrągłych noskami 2″ obcasach z taśmą kostki, w brązowym zamszu, lub cytrynowo-żółty jedwab / Lycra krótki rękaw cardigan sweter z Peter Pan kołnierz, guziki perłowe i 3 / . 4 tulejki), po prostu wg planu go (w tym dokładnych wymiarów) i umieścić go na stawkach za pośrednictwem elektronicznego serwisu kojarzeń producenci i projektanci automatycznie wyśle mi oferty cenowe: kto może zrobić to za jaką cenę, w jakim czasie mają one już? oni mają coś blisko, że będę lepiej podoba? ja ważą zapewnia w zależności od tego jak szybko lub dokładny chcę go, i czy nie chcę, aby zachować prawa do mojego projektu, zwolnić go Creative Commons, dobroczynność i korzyści lub jakiś inny rodzaj licencji, albo oddać go do producenta w zamian za produkt.

Zastanawiam się proces opracowania będzie dużo jak domniemany portret przestępcy podejrzanego szkicu – zaczynasz z szablonu projektu, który uszczypnąć, mówiąc „nie tyle tutaj” lub „trochę mocniej tam”. Można by wybrać kolor z wykresu Pantone! (Nie mogę powiedzieć, jak bardzo pragnę odzież i akcesoria producenci listy kolorów Pantone, abym mógł szukać rzeczy, które mój ulubiony kolor zielony, na przykład).

Ludzie, którzy nie chcą projektować własne ubrania (i naprawdę, czy osoby te faktycznie istnieją?) Będzie „sklep”, oglądając pokazy mody online oraz coraz karmę o nowościach i gorące najlepiej do swoich przeglądarek. Są takie rzeczy dzieją się najlepiej teraz, w ograniczonym zakresie, głównie kilka pomiarów oraz wielkość i funkcja Opcje. dostosowane nikes. dostosowane rozmiaru spodni na krańcach kraju związkowego. myśleć jak Threadless.com działa – niektórzy ludzie zaprojektować koszulki, członkowie społeczności głosowania na nich, a następnie zwycięzcy wydrukowany do góry. Lub CafeShops, gdzie można złożyć swój obraz do wykorzystania na wszystko z torebki do stringów. wyobraź sobie, że do torebki. sobie wyobrazić, że na butach. wyobrazić, że dla każdej możliwej odzieży, plus opcja uzyskania jednorazowych tworzył dla Ciebie!

Można by pomyśleć, to zabije detaliczny, prawda? ale myśleć o sklepie gdzie idziesz, rozejrzyj się dookoła, wybierz coś i dostosować go do swojej wielkości i kolorze preferowanym najlepszych na miejscu. Można by jeszcze móc kupić off rack – na wagę złota. wszyscy wróci następnego dnia (lub czekać na to, aby przyjść na poczcie), aby uzyskać ich doskonale dopasowane, dopasowane kolorystycznie, dostosowane ubrania.

Oszczędności po stronie produkcyjnej byłoby wspaniałe. Nie wiele więcej zgadywania, jak wiele ludzie będą chcieli się na czerwono w rozmiarze 2 lub czarnego w rozmiarze 16. znacznie mniej odpadów. znacznie mniej dostarczane z tyłu produktu iz powrotem, od fabryki do sklepu do centrum handlowym. (Może nie dużo bardziej nogi podmiejskich duszy zabijając centra handlowe!) Plus szansa dostosować wzory bezpośrednio na podstawie opinii klientów i wykorzystać mód natychmiast.

Wszystko to, oczywiście, zależy od nowych metod produkcji, które nie wymagają ton * * różnych surowców – zasadniczo nanotechnologii i stacjonarnym fab. technologia, która tak naprawdę nie jest sprawdzony i ma długą drogę do przebycia. ale biorąc pod uwagę, jak daleko inne technologie mają pochodzić tylko w moim życiu (komputery, telefony komórkowe, cała cholernie Internet) trzeba mieć nadzieję, że nieograniczony personalizacja jest tuż za rogiem. Jestem gotów poświęcić jetpack, nawet …

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Rant: Widzę Londyn, widzę FranceOctober 28, 2008
Spódnica i ExursionJune 8, 2006
Prom Czas (circa 1989) ApriL 20, 2007

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *