Kiedy jest czarny piątek …

Posted on Category:category Leave a comment

Julie nad niemalą kobietą poprosiła mnie o blog o Black Friday z innymi blogerami mody. (Oczywiście mogę być jednym ze starszych blogerów, myśląc o tym, że dostałem steely Dan utknął w mojej głowie z frazy “Czarny piątek”, dlatego temat tego postu.)

Więc. Czarny Piątek. Co ma powiedzieć? Żarłem do Julie, że “Kupowanie Vintage prawie nie jest spożywane”, jak i często czuję się złapany w środku między “Kup nic!” Ludzie, a także “OMG! Muszę być do celu na 4 rano!” ludzie. Dzisiaj wyszedłem z Mary Beth, aka Vintage Szydełka, a także kupiła dwadzieścia wzorów szwy za 40 USD (Watch dla skanów tutaj wkrótce, wszyscy byli niesamowici! Madame Grés!). Niespodziewanie, była linia na zewnątrz małego uroczego sklepu z antyką w Park Ridge – wydaje się, że ten sklep jest rozumiany dla antyków szklanych ozdób świątecznych, a także stawia je tylko w dniu po dziękczynieniu, co roku. Musieliśmy umieścić nasze imiona na aukcie, aby wejść do środka, a także w środku musieliśmy pchać obok tłumu “bluza wakacyjna”, aby dostać się do wzorów, a także inne nie-świąteczne rzeczy.

Czuję się stosunkowo winny dokładnie, ile ubrań, które kupuję, który w porównaniu (cena – jak ilość) do reszty świata jest nadmierna. W porównaniu z tym, co uważam, że oczekiwania na rynku docelowych magazynów mody, jestem najcisłym ciasnowymi. Robię własne ubrania! Kupuję buty (Stalówka, mówię dzięki tobie) w serwisie eBay! Kupię (i używam dziś, wiele do rozczarowania Maryi Beth) Denim z Fat-Boy Department w Target (lub, znowu, z Ebay), koszulki z American Apparel, bluzy z Nordstrom Stojak. Odkrywam to bolesne, niemal fizycznie bolesne, kupić coś pełnej ceny, albo, co gorsza, kup coś z logo na nim. (Najwięcej mogę stać, jest czerwona karta na parę LEVI lub tylnej etykiety na pary jack purcell converse sneakers. Wracam, że próbuję wziąć haftowane logo z rzeczy z moim szwem Ripper – nigdy nie działa, tak jak a także cholernie, ralph Lauren do ogniowych dołów do diabła za zrujnowanie tak wielu rzeczy, które utrzymują ten pieprzony gracz polo!) Więc nie mam ani prawy komfort “mam tylko organiczną konopie, jak i mam Precyzyjnie dwa sukienki “tłum ani natychmiastowy gratyfikacja kobiet, które mogą chodzić do Bergdorfa, a także monopolizować osobistego kupującego przez dwie godziny.

I chociaż możesz sugerować, że przy zakupie vintage spożywasz mniej zasobów niż przy zakupie nowego, vintage może również napędzać mentalność niedobór – kiedy cokolwiek widzisz, jest jednym z rodzajów, pokusa, aby złapać go, zanim ucieknie być przytłaczającym. (Nie rozumiem dokładnie ile oburzających suknie “zachęcało” ludzi do kupowania tylko od dawna “Nigdy więcej nie odkryłeś czegoś takiego …”)

W każdym razie, to było wielkie bębnienie, aby stwierdzić, że tak, jest czarny piątek, a także poszedłem na zakupy. Prawda, którą kupiłem wzory vintage, a nie niedrogie elektronika lub produkty z wysokiej klasy projektanci nie mają naprawdę znaczenia. Mam dużo rzeczy, a także wciąż poszedłem tak dobrze, jak kupiłem więcej, a także sprawiło, że naprawdę jestem szczęśliwy (i będzie kontynuowany, gdy szyję metodę z tymi wzorami!). Nie wierzę, że to skrzywdził nikogo, przynajmniej z wyjątkiem potencjalnie dla następnej osoby, aby znaleźć w tym sklepie, szukając wzorców …

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Santa napędza czarny Mini Cooperdeber 11, 2006
Jak nie reagować na krytykaninę 18, 2008
Linktastic piątek nr 4: Powrót Linktastic Piątek 11, 2008 Z 15 komentarzy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *