National Women’s History Month: Betsey Johnson

Posted on Categories:Uncategorized Leave a comment

Udostępnij

Ćwierkać

Szpilka

Reddit.

Kieszeń

W historii amerykańskiej mody były liczne fascynujące, wpływowe, utalentowane kobiety, które innowacji, a także produkują fantastyczne mody. Właśnie tutaj w planowaniu budżetowej Fashionistista, które chcielibyśmy podkreślić tylko kilka z nich dla rodzinnej historii kobiet. Przychodziliśmy długą drogę, kochanie!

Ta publikacja może zawierać linki partnerskie. Zobacz naszą politykę prywatności.

Jedna tacy jest betsey johnson.

Kobieta tygodnia: Betsey Johnson

Betsey Johnson, urodzony, a także podniesiony w Wethersfield, Connecticut, był pasjonatem dwóch rzeczy, które ostatecznie doprowadziłyby ją do jej kultowej kariery: rysunek, a także taniec. Było w jej klasach tanecznych, a także później cheerleadeading, że Betsey szlifował się w tempie zainteresowania w stylu kostiumowym, a także szkicowanie zespołów tanecznych. Każdy rodzaj fanów Betsey może niezwłocznie zobaczyć połączenie między jej korzeniem w kostiumu tanecznym, a także jej projekty mody dzisiaj.

Po ukończeniu studiów Syracruse University Magna Cum Laude, pani Johnson zdobyła swoje pierwsze prawdziwe osiągnięcie w branży mody: wygranie konkursu Edytora Gościa COVETED w Mademoiselle Magazine, a następnie dalej pracując nad swoim sukcesem, lądując zadanie z działem sztuki magazynu. Dopiero rok później pracował dla parafernalia, butik odzieży w Nowym Jorku. Właśnie tutaj jest strój z 1967 r. Zaprojektowany przez pani Johnson do parafernali

Szybko stać na jej wykorzystanie jasnego koloru, niskich pasów, puffów, a także w Londynie zainspirowane materiały Avante Gaurde, takie jak podszewki prysznicowe, a także Pintriped wełna starych mundurów Yankee, Betsey Johnson uszczelnił swoje pierwsze miejsce w historii mody jako inicjatora Ruchu “Youthquake”, ruchu w sztuce, modzie, jak również kultury, która uwzględniła energię, a także twarze młodych ludzi, a także włączony Andy Warhol, Edie Sedgwick, a także twiggy. Był to ważna zmiana kulturowa w kierunku uznania siły monetarnej młodzieży, zarówno w rozwoju, jak i konsumpcji.

Youthquake wpływa dziś mody, jak widać w kolekcji Prada 2011:

W 1971 roku Betsey Johnson przeniósł się do Alley Feline, a także zdobył nagrodę Coty Mody Crytics w wieku 27 lat, stając się najmłodszym projektantem. Po tym okresie innowacyjnej energii, projekty Johnsona stagowały się jako wiatry kulturowe przesunięte, a także zmuszony do stylu dzieci, a także odzieży macierzyńskiej po alei Feline wyszedł z biznesu. Chociaż w jej słowach czuła, że ​​jest “wszędzie”, zaprojektowała, jak również włączony do branży mody, w stanie skończyć się świadomy, jak również włączenie, gdy ruch punk otworzył drzwi do odnowienia. Pani Johnson współpracowała z Chantal Bacon, aby otworzyć drzwi etykiety Betsey Johnson w znanej społeczności Soho Manhattanu. Ta etyka pracy, jak również nieustanna wytrwałość w obliczu oczywistej porażki jest niezbędna funkcja sukcesu, coś, co widzieliśmy w profilu w zeszłym tygodniu Diane Von Furstenburg.

Wczesna etykieta Betsey Johnson

Etykieta wystartowała jak również znana, jak również niesławna zaczęła być widziana w projektach BJ, zamówienia ułożone. W pewnym momencie etykieta przeceniała popyt na suknię noszoną przez Madonnę, a także ponad wyprodukowane, praktycznie utrata działalności w tym procesie. Ponieważ Betsey pamięta: “W jednym małym punkcie otworzyliśmy mój strych, a także umieścić wszystkie moje vintage na sprzedaż. Nakłada trzema miesiąc biznesu trwa trzy miesiące. Idziesz z UPS, a także Downs, jednak nigdy nie jesteś naprawdę pewnym zakładem. ” (WWD, 2001)

W 1999 r. Rada projektantów mody Ameryki przyznała jej pożądaną ponadczasową nagrodę umiejętności, a także w 2009 r. Johnson otrzymał Medal Klubu Narodowego Klubu Sztuki Honoru na rzecz życia w modzie.

Betsey znany jest z entuzjazmu, pogrubionym stylu odzieży, a także własny styl podpisu. Robi wózek, a także podział na końcu każdego pokazu startowego Betsey Johnsona.

Pani Johnson nadal tworzy młodzieńczy, istotne, ciekawe ubrania.

Po zwalczaniu zarówno zawodu, jak i osobiste bitwy (rak piersi, trzy rozwody), która dziś stawała jej ciężko zarobione życie, pełne mody, a także trudnej pracy, jej dziecka Lulu, a także dwóch wnuków.

Proszę zostawić ten pole Plusget Budget Plan Fashionistista w skrzynce odbiorczej!
E-mail *

Sprawdź folder do skrzynki odbiorczej lub spamu, aby zweryfikować swoją subskrypcję.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *